FORU AGINDUA, 1998ko abenduaren 9koa, Industri, Merkataritza, Turismo eta Lan kontseilariak emana, 1999. urterako, Nafarroako Foru Komunitateko herrietako besta-egun ordainduak, errekuperatu behar ez direnak, ezartzen dituena.
Sección | I. Nafarroako Foru Komunitatea |
Irailaren 21eko 1561/1995 Errege Dekretuaren xedapen derogatzaile bakarraren ondorioz indarra izaten jarraitzen duen uztailaren 28ko 2001/1983 Errege Dekretuak bere 46. artikuluan ezartzen du izaera orokorreko bestez gain, udalerri bakoitzak gehienez ere beste bi besta-egun ordaindu, errekuperatu behar ez direnak, izan ahalko dituela urte natural bakoitzeko, tradizioz bereak dituen bestak hain zuzen. Lan arloko agintaritzak erabakiko du zein diren, herri bakoitzak osoko bilkuraren bidez proposatutakoa ikusi ondoren.
1998ko abuztuaren 3ko Foru Aginduaren bitartez San Frantzisko Xabierkoaren eguna, Nafarroaren eguna, foru lurralde osorako besta egin baitzen, bidezkoa da herri bakoitzari dagozkionak ezartzea, 1998ko abuztuaren 3ko Foru Agindu horretako 2. puntuan adierazi zenaren arabera.
Estatuko Administraziotik Nafarroako Foru Komunitatekora lanaren arloko zerbitzuak eskualdatzeari buruzko apirilaren 11ko 937/1986 Errege Dekretuak transferitu zuen esparru lokaleko besta-egunak aukeratzeko ahalmena.
Horrenbestez, Udalek proposatutakoa entzun ondoren,
AGINDU DUT:
Lehenbizikoa.-1999. urterako, Nafarroako Foru Komunitateko herrietako besta-egun ordainduak, errekuperatu behar ez direnak, ezartzea, Foru Agindu honen eranskineko zerrendan azaltzen direnak.
Bigarrena.-Foru Agindu hau Nafarroako ALDIZKARI OFIZIALean argitara ematea.
Iruñean, mila bederatziehun eta laurogeita hemezortziko abenduaren bederatzian.-Industri, Merkataritza, Turismo eta Lan kontseilaria, Ramón Bultó Llevat.
E R A N S K I N A
Nafarroako herrietako bestetako proposamena 1999
H E R R I A B E S T A
ABAIGAR Urtarrilaren 23a
ABARTZUZA Ekainaren 5a
ABAURREGAINA Ekainaren 29a
ABAURREPEA Azaroaren 13a
ABERIN Urtarrilaren 20a
ABINTZAO Maiatzaren 15a
ABLITAS Uztailaren 22a
ACEDO Abenduaren 1a
ADIOTZ Azaroaren 30a
ADOAIN Abenduaren 6a
AGORRETA Irailaren 4a
AGUILAR DE CODES Maiatzaren 15a
AGINAGA Maiatzaren 11
OIBAR Maiatzaren 4a
AINTZIALDE ARIZKUN Maiatzaren 15a
AIZKORBE Abenduaren 4a
AITZOAIN Otsailaren 5a
AIZPUN Abenduaren 1a
AKERRETA (Esteribar) Irailaren 11
ALBIASU Urriaren 2a
ALDABA Abuztuaren 17a
ALDATZ Azaroaren 13a
ALDUNATE Abenduaren 28a
ALKOTZ (Ultzama) Urtarrilaren l9a
ALLI Irailaren 9a
ALLIN IBARRA Irailaren 11
ALLO Uztailaren 22a
ALLOTZ Maiatzaren 15a
ALTSASU Ekainaren 29a
ALTZORRITZ Otsailaren 3a
ALTZUZA Abenduaren 27a
AMATRIAIN Irailaren 4a
AMESKOABARREN Azaroaren 30a
AMILLAO Azaroaren 20a
AMUNARRIZKETA Abuztuaren 24a
ANTZIN Urriaren 13a
ANDOSILLA Irailaren 8a
AÑEZKAR Azaroaren 30a
ANOTZIBAR Urtarrilaren 19a
AÑORBE Abuztuaren 17a
ANOTZ (Ollaran) Maiatzaren 15a
ANOTZ Urtarrilaren 19a
ANTSOAIN Azaroaren 29a
ANTXORITZ Abenduaren 13a
AGOITZ Irailaren 29a
AOS Irailaren 6a
ARAMENDIA (Allin) Iraileko 3. larunbata
ARANARATXE Irailaren 6a
ARANDIGOIEN Maiatzaren 15a
ARANGUREN Ekainaren 7a
ARANO Azaroaren 11
ARANTZA Ostiral Ihaute
ARAS Urtarrilaren 20a
ARATZURI (Oltza) Abuztuaren 19a
ARBEITZA (Allin) Abuztuko 3. larunbata
ARBIZU Ekainaren 24a
ARBONTZE Maiatzaren 15a
ARDAITZ Maiatzaren 15a
ARDANATZ (Eguesibar) Urtarrilaren 22a
ARDANATZ (Itzagaondoa) Maiatzaren 15a
ARELLANO Azaroaren 18a
ARESO Ekainaren 29a
ARGUEDAS Abenduaren 27a
ARGIÑANO Azaroaren 15a
ARGIÑARITZ Maiatzaren 15a
ARIA Azaroaren 30a
ARIBE Abenduaren 7a
ARISTREGI Ekainaren 27a
ARITZU Irailaren 11
ARITZ Azaroaren 11
ARITZALA Azaroaren 24a
ARITZALETA Azaroaren 30a
ARLEGI Irailaren 8a
ARMAÑANZAS Maiatzaren 15a
AROZTEGI Abuztuaren 17a
ARRAITZ-ORKIN Urtarrilaren 19a
ARRAITZA Irailaren 30a
ARRARATS Abenduaren 14a
ARRE (Ezkabarte) Azaroaren 18a
ARRIBE-ATALLU Uztaileko 3. asteburua
ARRIETA Abuztuaren 11
ARRONITZ Irailaren 8a
ARRUAZU Ekainaren 29a
ARRUITZ Urriaren 2a
ARTAITZ Azaroaren 13a
ARTAXO Abuztuaren 17a
ARTAXOA Azaroaren 29a
ARTARIAIN Abuztuaren 31
ARTABIA Iraileko 1. larunbata
ARTATZA Abuztuko 2. astelehena
ARTAZKOTZ Azaroaren 13a
ARTAZU Maiatzaren 15a
ARTEAGA Maiatzaren 15a
ARTETA Maiatzaren 15a
ARTIKA Irailaren 27a
ARTIEDA Irailaren 20a
ARTOZKI Abenduaren 13a
ARZOTZ Azaroaren 22a
ASARTA Iraileko 3. larunbata
ASIAIN Abuztuaren 17a
AIZPURGI Azaroaren 23a
ASTITZ Ekainaren 30a
AZTERAIN Irailaren 28a
ATALLU Abuztuaren 29a
ATETZ Ekainaren 30a
ATONDO Azaroaren 11
AURITZ Ekainaren 24a
AURIZBERRI Abuztuaren 25a
AUZA Urtarrilaren 19a
AIETXU Urriaren 11
AIEGI Irailaren 10a
AIESA Azaroaren 12a
AZAGRA Irailaren 8a
AZANTZA Azaroaren 13a
AZKONA Maiatzaren 15a
AZKARATE Uztailaren 10a
AZOTZ (Ezkabarte) Abenduaren 27a
AZPA (Eguesibar) Azaroaren 11
AZPARREN Azaroaren 15a
AZPIROTZ Abuztuaren 4a
AZKETA Abuztuaren 18a
AZUELO Apirilaren 20a
BADOSTAIN Irailaren 29a
BAKAIKU Ekainaren 24a
BALLARIAIN Ekainaren 29a
BAKEDANO Iraileko 2. ostirala
BARAIBAR Urriaren 2a
BARAÑAIN Abenduaren 27a
BARASOAIN Abuztuaren 24a
BARBARIN Urriaren 2a
BARGOTA Urtarrilaren 20a
BARILLAS Abuztuaren 9a
BARINDANO Uztaileko 4. ostirala
BAZTAN Astearte Ihaute
BEARIN Azaroaren 13a
BEIRE Azaroaren 12a
BELASKOAIN Abuztuaren 17a
BELTZUNTZE Abenduaren 14a
BENEGORRI Abuztuaren 24a
BEORBURU Urriaren 26a
BEORTEGI Maiatzaren 15a
BERA Abuztuaren 3a
BERATSAIN Uztailaren 12a
BERBINTZANA Martxoaren 1a
BERIAIN Azaroaren 11
BERRIOBEITI Maiatzaren 15a
BERRIOGOITI Abenduaren 10a
BERRIOZAR Abuztuaren 26a
BERROIA Maiatzaren 15a
BERUETE Ekainaren 26a
BETELU Ekainaren 29a
BEUNTZA (Atetz) Ekainaren 19a
BEZKITZ (Leotz) Irailaren 29a
BIOTZARI Maiatzaren 15a
BIZKARRETA-GERENDIAIN Maiatzaren 15a
BIURRUN Irailaren 8a
BUÑUEL Uztailaren 26a
BURGI Maiatzaren 24a
BURLATA Ekainaren 24a
BURUTAIN Uztailaren 1a
CABANILLAS Abuztuaren 17a
CABREDO Irailaren 9a
CADREITA Urtarrilaren 15a
CAPARROSO Urtarrilaren 25a
CARCAR Irailaren 29a
ZARRAKAZTELU Abuztuaren 7a
CASCANTE Maiatzaren 25a
KASEDA Otsailaren 5a
CASTEJON Ekainaren 28a
GAZTELUBERRI Azaroaren 11
ZENBORAIN (Untziti ibarra) Abenduaren 14a
ZIAURRITZ Urtarrilaren 19a
ZIGANDA (Atetz) Irailaren 4a
ZILDOTZ Abenduaren 27a
CINTRUENIGO Ekainaren 24a
ZIRAUKI Azaroaren 18a
ZIRITZA Irailaren 29a
CORDOVILLA Irailaren 23a
CORELLA Irailaren 29a
CORTES Irailaren 29a
DESOIO Irailaren 8a
DEIKAZTELU Maiatzaren 15a
DOMEÑU Maiatzaren 15a
DONAMARIA Abuztuaren 18a
DONEZTEBE Ekainaren 29a
DORRAO Abuztuaren 17a
EKALA (Ameskoabarren) Iraileko azken ostirala
EKAI (Longida) Azaroaren 15a
ETXAGUE (Oloritz) Urriaren 9a
ETXARRENTXULO Maiatzaren 15a
ETXARRI Abuztuaren 3a
ETXABARRI (Allin) Abuztuaren 17a
EGIARRETA Urriaren 2a
EGOZKUE (Anue) Urriaren 2a
EGUARATS (Atetz) Azaroaren 13a
EGUES Azaroaren 11
EKAI (Arakil) Urriaren 2a
EL BUSTO Azaroaren 30a
ELKANO (Eguesibar) Urriaren 7a
ELKARTE (Berriobeiti) Otsailaren 3a
ELKOATZ (Urraulgoiti) Abenduaren 31
ELGORRIAGA Ekainaren 24a
ELIA (Eguesibar) Abuztuaren 17a
ELORTZ Abuztuaren 16a
ELTSO (Ultzama) Urtarrilaren 19a
ELTZABURU (Ultzama) Urtarrilaren 19a
ENDERITZ (Olaibar) Abenduaren 29a
ENERITZ Maiatzaren 15a
EPAROTZ (Urraulgoiti) Abenduaren 4a
ERANTSUS (Eguesibar) Salbatore Besta
ERASO (Imotz) Irailaren 30a
ERATSUN Irailaren 11
ERAUL (Deierri) Irailaren 30a
ERDOTZAIN (Longida) Abuztuaren 9a
ERITZE (Atetz)...
Para continuar leyendo
Solicita tu prueba